PROGRAM

8:30
Registrace účastníků

9:00
Zahájení akce

9:10
Přednáška Cloudové řešení pro učitele

10:40
Pauza

10:50
Přednáška Meditace

12:30
Obědová pauza

13:00
Zahájení networkingu: diskuze

13:40
Řízený networking

14:40
Volný networking (káva a občerstvení, prostor pro dořešení komunikace)

16:00
Zakončení akce, výzvy pro další měsíce

Na co se můžete těšit: Cloudové řešení pro učitele - přehled jak na to, příklady a náměty. Cílem přednášky je ukázat cesty a nástroje, jak si učitel ušetří čas a práci, a nejlépe jej začne tvorba online podkladů pro výuku a testů bavit. Přínosná bude nejen pro ty, kteří již využívají online nástroje, ale i pro ty, kteří zatím nemají žádnou zkušenost.

Ing. Jiří Sissak, Ph.D.

Digitální gramotnost

Jak dát odpočinout svému tělu i mysli - Meditace. Přednáška vám ukáže kouzlo jednoduchosti a přínos pravidelné meditace pro vaše duševní a také fyzické síly. Je jedno, jaké máte, či nemáte, vyznání, vzdělání, meditace je cvičení pro každého. Metoda manažerů velkých firem, která je vhodná i pro ředitele a učitele na školách, kteří jsou vystaveni každý den silnému tlaku okolí a potřebě plného soustředění při řešení pracovních i mezilidských potíží.

Radek Šimčík

Meditace

Výstupy z ročníku 2019

Příklady spolupráce, které padly během společné diskuze škol a firem:
Dobrá praxe, kterou je možné realizovat i jinde. Pro další informace a možnost realizace ve spolupráci s vaší školou/firmou se spojte s naším týmem.

Praxe pro studenty/stínování ve firmách

Praxe je pojem, který je již plně využíván, zejména u odborných škol. Příjemným zjištěním byla informace, že i pro studenty gymnázií, je možné zajistit prostor ve studijním plánu pro praxe. Stínování učiteli jako výzva pro firmy, které dokáží věnovat jeden den práce odborníka pro multiplikaci dosahu skrze učitele na jeho žáky.

Stipendia pro studenty

Stipendia od firem pro ty studenty, kteří mají velký zájem o odborné studium přesahující školní povinnosti, je vyjimečným nástrojem pro podporu budoucích odborníků. Studenti si často musejí vybírat mezi zápalem pro získávání praxe/znalostí a placenými neodbornými brigádami.

Přednášky na školách a exkurze do firem

Příběhy profesionálů, o novinkách v daném odvětví, představení rozmanitosti profesí v jednotlivé oblasti, a pod. Toto vše jsou střípky, které budou utvářet pohled mladého člověka na své pracovní uplatnění.

Soutěže pro studenty

Jak vzbudit zájem u studenta pro zlepšování svých dovedností a znalostí? Soutěže a gamifikace jsou dnes považovány za jedny z nejpřínosnějších forem učení. Dokáží naučit dotáhnou studentské nápady k realizaci a dokončit započatou práci.

Pohovory nanečisto

Nástroj, který mladým lidem zmírní stres u prvních pohovorů a také zjistí reálné požadavky firmy na své budoucí pracovníky. Studenti dostávají zpětnou vazbu o jejich představách o první práci a profesní dráze.

Lokální barcamp/den firem/kulaté stoly

Podobné akce nemají být veletrhem pracovních nabídek, ale dnem plným přednášek, workshopů, networkingu učitelů s pracovníky z firem a motivace studentů k volbě kariéry.

PDF dokument - statistika, shrnutí

Stáhnout

Připomeňte si, jak akce probíhala

Galerie