Mentoři do škol: nejsem mimo!

LIVE STREAM

Našim cílem je dodat zajímavé přednášející z praxe do škol a to hlavně v regionech kde je menší šance na uplatnění. Kvůli pandemii streamujeme online do přihlášených škol každý měsíc. Témata streamů jsou rozdělena do 3 okruhů dle RVP a plní plány MŠMT. Letos (2021) jsme začali v únoru a pokračujeme každý měsíc.

Momentálně připravujeme:
20. května bude tématem, co obnáší povolání grafik
27. května budou tématem kryptoměny
8. června připravujeme stream o udržitelné módě.

Chci na stream

Live stream 27. května s Milanem Pichlíkem o kryptoměnách

KRYPTOMĚNY - Jak jsem při škole začal podnikat a byl ten divný

V roce 2013 jsem jako jediný z mých spolužáků začal podnikat na internetu. Neměl jsem téměř žádné peníze a ani know how. Byl jsem v pytli. O tom je můj příběh a rád se s vámi a studenty o něj podělím.

O čem byl dubnový livestream?

Mladý barista se rozpovídal o svých zkušenostech z kaváren a pražírny výběrové kávy, udržitelném rozvoji a komunikaci s kávovými producenty z celého světa.

Jakub Smolka

NORDBEANS

Jakub Smolka od 15 let pracuje s kávou. Postupně se připojil k rostoucí pražírně Nordbeans, kde je dnes plně namočen do běhu pražírny, komunikace s producenty kávy i zákazníky pražírny a také edukačního projektu Cesta kávy, který Nordbeans vytváří pro MŠMT. Jo, a je mu 21 let a studuje při tom vysokou školu zaměřenou na tropické zemědělství a udržitelný rozvoj.

O čem byl březnový livestream?

Tentokrát jsme zvolili téma expertů z praxe a to v oblasti ICT: David Beneš, CEO Jablotron Cloud Services s.r.o. se rozpovídá o své pozici, o tom, co mladí mohou udělat, aby vedli svou firmu dobře a také hlavně o světu budoucnosti, kdy auta, domov i kavárnu budeme ovládat z mobilní aplikace, tedy o Internet of Things.

David Beneš

JABLOTRON CLOUD Services s.r.o.

David je spoluzakladatel divize Jablotoron Cloud Services s.r.o. a řekne dost nejen k vedení firmy, co vše může dnes student udělat proto, aby se dostal na podobnou pozici, ale představí i svět budoucnosti: Internet of Things neboli svět, kdy ovládáme auto, domov nebo svojí kavárnu přes mobil. Inspirující přednášející pro všechny podnikavce.

O čem byl únorový livestream?

Využití silných stránek v budoucím povolání je základ, ale jaké to jsou a jak je poznat? 4. února 2021 proběhla živě streamovaná přednáška o mezinárodních testech talentů, proč je využívají firmy a co z nich studenti získají pro svou budoucí kariéru. Přednášela: Margaret Starka

Margaret Starka

únorová přednášející; spoluzakladatelka společnosti BE-DNA

Vystudovaná učitelka, jejíž zájem o HR dovedl až do pozice Head of HR
CZ/SK Redbull, ve které strávila 14 let. Dnes stojí za značkou BE-DNA,
kterou firmy
vyhledávají pro nalezení cesty, jak mít spokojené zaměstnance.

O našem projektu napsali:

Řízení školy online, Nové Boleslavsko

Řízení školy online: Projekt, který cílí na dlouhodobou spolupráci škol a expertů z firem.

Nové Boleslavsko: Článek o externí výuce a live streamech